دسته‌بندی محصولات

اسید کاری پلاک و ورق استیل

اسید کاری پلاک و ورق استیل

این متن تنها جنبه آموزشی دارد و خدمات اسید کاری در مجموعه الماس انجام نمیشود.

اسید کاری پلاک و ورق استیل

 

اسید کاری ، پلاک اسیدی – خوردگی عمدی برای ایجاد نقش و حجم در فلزات و غیر فلزات
اسیدکاری فلزات و چاپ اسید نیاز به معلومات و دانش شیمی و خوردگی بالایی دارد. با توجه به خطرات این روش در صورت علاقه به اجرا ، با حفظ نکات ایمنی از تجربه و دانش یک اسید کار ماهر بهره مند باشید.
با توجه به گستردگی صنایع ماشین کاری پیشرفته مانند دستگاههای چند محور CNC و لیزری که توانسته اند قطعات صنعتی و تزئینی بسیار پیشرفته و ظریفی را تولید نمایند استفاده از برخی روشهای باستانی کم رنگ شده است. علاوه بر آن در برخی موارد متخصصان درشناسایی روش تولید برخی محصولات دچار شک می گردند و به بیراهه می روند که علاوه بر صرف هزینه و زمان ایجاد دلزدگی می نماید.

خدمات حکاکی با لیزر

درباره اسید کاری و چاپ اسید

یکی از روشهای تولید اشکال و قطعات تزئینی و صنعتی که بیش از ۵۰۰۰ سال قدمت دارد اسید کاری می باشد. این روش برای حکاکی نوشته و تصویر برش و چاپ صفحات فیلم و زینک و چاپ برد مدارهای الکتریکی بکار می رود. البته اسید کاری به فلزات محدود نمیگردد. اسید کاری برای سوراخ کردن سنگ و مروارید و ایجاد نقش برجسته بر سنگ – نگین جواهرات – صدف و گوشماهی – تخم شتر مرغ … بکار برده میشود. لازم به ذکر است که در اسید کاری فلزی از روش الکتریکی نمی توان استفاده کرد)
روی
یکی از روشهای جدید و مهم در اسید کاری استفاده از جریان الکتریکی میباشد این جریان مستقیم و با ولتاژ کمتر از ۲ ولت اعمال میشود آند به قطعه فلزی متصل و کاتد گرافیتی در محلول اسیدی گرم و در حال گردش ، معلق می باشد. آمپر متناسب با ابعاد قطعه تغییر میکند.

روش کار اسیدکاری

اسید انجام شود تا ذرات اکسید شده از سطح فلز را کنده و محلول با غلظت بالاتر به سطح فلز برسد. البته استفاده از برای ساخت پلاکهای اسیدی مشخصات، اسید کاری فلزات و چاپ اسید، ابتدا نقش مورد نظر با چاپگر ماژیک ، اسپری ، چاپ فیلم و یا قلم ضد اسید روی نمونه طراحی میشود سپس قطعه به روش های ساده و الکتریکی اسید کاری میگردد در صورت نیاز رنگ ضد اسید را با محلول مناسب آلی پاک نموده، فلز را پرداخت کاری می نماییم در صورت نیاز با افزایش زمان و دما میتوان طراحی حجم و در سطح ، برش و سوراخ کاری نمود.
وان های شبیه به الاکلنگ یکی از روشهای ساده و مفید است که علاوه بر یکنواخت کنندگی محلول، اکسید های ایجاد شده در دو طرف وان جمع میشود. یکی از ویژگیهای استفاده از جریان الکتریکی در اسید کاری کنترل زمان و ضخامت خوردگی می باشد.
استفاده از سیستم نمدی به ما اجازه میدهد بدون نیاز به وان ، در محل قطعه را حکاکی و اسیدکاری نمود. اینکار برای چاپ و علامت گذاری دستگاهها و سکوها و اسکله و پلها که قابل جابجایی نیستند مناسب است. روش های برای ساخت قالب و قطعات صنعتی و تزئینی از موم ، قیر، رزین مخلوط گریس و گل مل و…. به جای رنگ ضد دیگر برای این نوع قطعات قابل استفاده نیست) اسید استفاده می گردد.
ساخت قطعات با ابعاد میکروسکیی از طلا که با استفاده انحلال طلا در حیوه انجام شده است.

شیوه همکاری با گروه الماس به چه صورت میباشد؟

دپارتمان الماس با توجه به کارگاه های مجهز مجزا به خدمات مختلف و تخصصی توان تولید و طراحی انواع خدمات برش و حکاکی به صورت انبوه را دارا میباشد.

ابتدا شما به صورت حضوری یا آنلاین طرح خود را برای کارشناسان ما ارسال میکنید.سپس با توجه به متریال و طرح مورد نظر بهترین مشاوره به شما داده میشود.

گروه الماس پایبند به چهار اصل زیر میباشد.

اگر شما طرح خاصی ندارید برای برش و حکاکی,هیچ موردی ندارد طراحی حرفه ایی و اصولی خود را به صورت رایگان به ما بسپارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *