دسته‌بندی محصولات

برش لیزر استیل

استیل درحقیقت آلیاژی از آهن بوده که با کمتر از ۲ درصد کربن ترکیب شده است. این فلز با توجه به ترکیبات و خواص مکانیکی (نظیر سختی و انعطاف‌پذیری)، در اهداف و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در گذشته به طور سنتی، برای برش استیل از ابزار دستی یا مکانیکی مانند یک اره یا هواگاز استفاده می‌شده است؛ اما امروزه با پیشرفت در زمینه لیزر، برش لیزری فلزات با دقت بسیار بیشتر و سرعت بالاتر بدون پلیسه‌های اضافی نسبت به روش‌های دیگر صورت می‌گیرد.
برش لیزر فلزات یکی از خدمات مجموعه الماس است. باکیفیت‌ترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها جهت برش لیزری در صنایع مختلف با تابش کنترل شده و تقویت شده اشعه لیزر انجام می‌شود. در خدمات برش لیزر استیل نیازی به قالب‌سازی نمی‌باشد و محدودیت طرح وجود ندارد و تمامی طرح‌های پيچيده و نقشه‌های دو بعدی به راحتی قابل برش می‌باشند.

گالری نمونه کار برش لیزر استیل

برش فلز برنج با لیزر
برش فلز برنج با لیزر

فرایند برش لیزر استیل

 

برش لیزری فلزات امروزه توسط تکنولوژی های پیشرفته و بی‌نظیر انجام می شود. تکنولوژی های جدید جهت برش لیزر استیل با تولید پرتوهای نوری تک فرکانسی لیزر ماده مورد نظر را با سرعت و کیفیت بی‌نظیر برش دهد. در هنگام برش لیزر فلزات، قسمتی از ماده که بریده می‌شود توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود تا سطح مورد نظر با کیفیت عالی بریده شود. برش لیزر استیل پروسه پلیسه‌گیری را حذف می‌کند و ضایعات ورق را کاهش می‌دهد.
در برش لیزر فلزات، نور لیزر خروجی یک منبع پرتوان به محل برش استیل هدایت شده و بر روی سطح کوچکی از قطعه کار متمرکز می‌شود. تمرکز انرژی در یک نقطه موجب ذوب، سوختن و یا بخار شدن ماده در آن نقطه می‌شود. مواد مذاب توسط گاز کمکی (اکسیژن و نیتروژن) از نقطه برش دور می‌شود. در برش با اکسیژن انرژی حاصل از سوختن ماده به کمک اکسیژن می‌آید و در نتیجه نسبت به برش نیتروژن امکان برش سطوح با قطر بالاتر و سرعت بیشتر وجود دارد ولی کیفیت برش نسبت به برش با نیتروژن پایین‌تر است. انتخاب توان دستگاه ، گاز برش و پارامترهای برش استیل عمدتا بر مبنای جنس قطعه و ضخامت آن صورت می‌پذیرد. برش لیزر استیل با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته و بی‌نظیر شما را قادر می‌سازد تا با حذف محدودیت‌های شیوه‌های سنتی برشکاری قطعات، طرح‌ها و ایده‌های پیچیده پروژه‌های صنعتی خود را با سرعت هرچه تمام‌تر و کیفیتی بالاتر اجرایی کنید.

برش ورق آهن با لیزر

انجام خدمات برش لیزر استیل

ما در گروه صنعتی الماس ، انواع خدمات برش لیزر استیل از قبیل آهن و گالوانیزه را با هر ذخامتی انجام میدهیم . همچنین برش لیزر پلکسی ، ام دی اف ، و… را نیز انجام میدهیم .

دقت برش لیزر فلزات چه قدر است ؟

دقت برش از طریق لیزر ، بسیار بالا است ، ما در گروه صنعتی الماس ، با در اختیار داشتن دستگاه های فایبر و CO2 بروز دنیا آماده انجام خدمات برش لیزری شما هستیم . دقت برش لیزر فلزات با دستگاه فایبر 0/2 میلیمتر است ! یعنی با استفاده از این روش برای برش قطعاتتان ، محصول نهایی کاملا مطابق با فایل طراحی شده شما است ، از همین رو اکثر کسانی که قطعات با ابعاد دقیق برش خورده میخواهند ، به سراغ برش لیزر میروند چون هیچ دستگاهی دقیق تر از دستگاه برش لیزری نیست .

محسابه قیمت برش لیزری فلزات چگونه است ؟

برش لیزر فلزات دارای نکات فراوانی هست که هنگام برش باید در نظر داشته باشید. برخی از شرکت‌ها با دادن قیمت‌های پایین سعی در جلب نظر مشتری دارند در صورتی که بعدا هزینه‌های جانبی کار را نیز به آن اضافه کرده و صد البته قیمت برش لیزری شما افزایش می‌یابد. در محاسبه قیمت برش لیزر فلزات پارامترهای مهمی نظیر هندسه قطعات، ضخامت ورق، تیراژ یا تعداد قطعات، جنس قطعه و همینطور گاز مورد استفاده تاثیرگذار هستند. هرچه تیراژ قطعات بالاتر باشد قیمت خدمات برش لیزر برای آن پایین‌تر است. جنس قطعه نیز دومین عامل مهم تاثیرگذار در تعیین قیمت برش لیزر فلزات است.
در یک حالت کلی مطابق فرمول‌های زیر می‌توانید قیمت برش لیزر قطعات خود را محاسبه کنید.
قیمت پایه × ضخامت ورق (میلیمتر ) × محیط قطعه (میلیمتر)

جهت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید :

آدرس : بازار تهران ، خیابان پامنار ، رو به روی بانک ملت ، پلاک 173

شماره تماس : 09127753645 – 09127022973 – 33934368

نکات مهم برش لیزر استیل

زاویه کونیک: به معنای تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.
تولید پلیسه: قطعا هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین‌کاری ثانویه کمتر می‌شود.
کرف(Kerf): کرف در واقع کوچک‌ترین شعاع قابل برش را مشخص می‌کند که وابسته به ضخامت ورق می‌باشد و بهتر است در طراحی لحاظ گردد. به عنوان مثال گوشه‌های بسیار تیز باید r ای حداقل معادل با کرف داشته باشد. همچنین حداقل سوراخ‌های قابل ایجاد در ورق‌های فلزی وابسته با ضخامت ورق است. بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد قابلیت برش کانتورهای پیچیده‌تر و دنده‌های ریز ضخیم، بیشتر می شود.
سرعت برش: بستگی زیادی به قابلیت‌های دستگاه و توان اشعه لیزر دارد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می‌آورد.
صافی سطح: یکی از مهم‌ترین پارامترها در برش صافی سطح و عدم اکسید شدن می‌باشد که با تلفیق تکنولوژی‌های مختلف و تنظیم صحیح و با دقت پارامترهای کنترلی همچون نوع گاز، فشار گاز، سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر ایجاد می‌شود.

برش ورق استیل

همانطور که توضیح داده شد استیل آلیاژی از آهن است و استفاده های زیادی دارد روش های سنتی مختلفی برای برش دادن استیل وجود داد اما راحت ترین و به صرفه ترین روش برش ورق استیل استفاده از برش لیزر استیل است به دلیل دقت بالایی که برش با لیزر دارد می توانید طرح های پیچید داشته باشید. اگر شما نیاز به برش ورق استیل دارید می توانید این به مجموعه الماس اطمینان کنید و کار خود را به این شرکت واگذار کنید.

حکاکی لیزر آهن ، استیل ،گالوانیزه ، برنج ، فولاد ، و غیر فلزات

همچنین ما در گروه صنعتی الماس ، انواع خدمات حکاکی لیزری از قبیل انواع فلزات ، پلکسی ، ام دی اف ، چوب ، طلق ، پلاستیک و .. را با بهترین کیفیت و قیمت انجام میدهیم .

جهت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید :

آدرس : بازار تهران ، خیابان پامنار ، رو به روی بانک ملت ، پلاک 173

شماره تماس : 09127753645 – 09127022973 – 33934368