دسته‌بندی محصولات

باکس گل

باکس پلکسی گلاس ساده

به جعبه های ساخته شده از پلکسی گلاس که جهت نگهداری و یا نمایش کالاها و محصولات خاص مورد استفاده قرار می گیرند، باکس پلکسی گلاس گفته می شود. این نوع باکس پلکسی گلاس دارای ۴ دیواره جانبی و یک صفحه رویی می باشد. به عبارتی این جعبه پلکسی فاقد کفی می باشد. این نوع باکس پلکسی شیشه ای به عنوان کاور و با همین نام نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه باکس گل های ساخته شده توسط مجموعه الماس پلکسی

جهت بزرگنمایی تصاویر بر روی آنها کلیک کنید

جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید :

متریال مورد استفاده در ساخت باکس پلکسی گلاس :

بهترین نوع باکس های شیشه ای از جنس پلکسی گلاس شفاف ساخته می شوند. پلکسی گلاس به کار رفته در این جعبه ها از نوع تایوانی است. پلکسی گلاس های تایوانی در مقابل ضربه مقاوم هستند و به سادگی خراشیده و مات نمی شوند. از همین رو گزینه مناسبی جهت ساخت انواع باکس شیشه ای به شمار می روند.

از دیگر دلایل استفاده از پلکسی گلاس برشکاری آسان توسط برش لیزری می باشد. باکس های پلکسی به دلیل آن که یک وسیله برای نمایش و یا کاور محصولات و یا اشیاء خاص هستند می بایست به بهترین شکل برش خورده و آماده مونتاژ شوند. از همین رو  پس از طراحی باکس در اندازه دلخواه، ورق های پلکسی گلس لیزرکات می شوند و پس از مونتاژ قطعات درکنار یکدیگر توسط چسب پلکسی کلروفرم به همدیگر چسبانده می شوند.

ابعاد و ضخامت ساخت

باکس پلکسی گلاس با توجه به ابعاد مختلف، با ضخامت های مختلفی ساخته می شود. به طور کلی استاندارد خاصی برای این تعیین ضخامت وجود ندارد. اما می توان فاکتور ضخامت را از دو جهت مورد بررسی قرار داد:

اول اینکه تعیین شود کاربری باکس پلکسی در چه زمینه ای است. برای کارهای لوکس و تزئینی معمولا پلکسی گلاس ضخیم تر مورد استفاده قرار می گیرد. اما هر چه ضخامت پلکسی بیشتر شود ، وزن باکس نیز افزایش پیدا می کند.

نکته بعد که می بایست به آن توجه نمود محل نصب باکس پلکسی گلاس می باشد. برای باکس هایی که روی میز یا پایه قرار می گیرند، این افزایش وزن نگرانی چندانی ایجاد نمی کند. اما برای باکس هایی که به دیوار نصب می شوند می بایست به پارامتر وزن توجه بیشتری نمود. که راهکار آن یا در نظر گرفتن ضخامت متوسط برای ساخت باکس است و یا حصول اطمینان از نصب محکم بر روی دیوار.

 

انواع باکس پلکسی گلاس

همان طور که در مطلب قبل تا حدودی متوجه شدید، باکس پلکسی گلاس در دو نوع رومیزی و دیواری ساخته می شود. از لحاظ تنوع می توان گفت باکس های رومیزی از تنوع بیشتری برخوردارند. اما باکس های دیواری نیز کاربری های منحصر به فردی دارند. نوع دیگری از باکس های پلکسی گلاس هستند که به صورت در دار ساخته می شوند.

کاربرد های باکس پلکسی گلاس

پس از معرفی انواع باکس پلکسی گلاس لازم است کاربری هر یک را بدانید.

باکس های رومیزی عمدتا به عنوان محفظه نمایش محصولات خاص مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد در موزه ها و نمایشگاه ها از موارد اصلی این استفاده هستند. باکس های دیواری نیز جهت وسایل تزئینی ، اشیا خاص و یادبود ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اما بیشترین کاربردی که باکس های پلکسی به تازگی پیدا کرده اند، باکس گل می باشد. این هدیه های جذاب و دلربا چیزی جز ترکیب گل و جعبه شفاف پلکسی نیستند. باکس پلکسی گلاس به تازه ماندن گل کمک بسیاری می کند.

 

تفاوت باکس پلکسی گلاس و باکس شیشه ای

از مهم ترین عللی که باعث محبوبیت باکس های پلکسی گلاس شده است، مراحل تولید آسان تر نسبت به باکس های شیشه ای می باشد. ایمنی بیشتر پلکسی نسبت به شیشه نیز از مواردی است که مورد توجه قرار دارد. البته این نکته را هم باید اضافه کرد که هزینه تمام شده باکس های پلکسی کمی بیشتر از نمونه های شیشه ای است. اما باکس پلکسی گلاس از کیفیت ساخت بالاتری برخوردار است.

باکس های پلکسی گلاس از لحاظ فرم به دو نوع مکعبی و مکعب مستطیلی تقسیم می شوند. باکس هایی که قاعده آن ها مربع باشند باکس مکعبی و باکس هایی که قاعده مستطیل دارند، باکس مکعب مستطیلی نامیده می شوند.