دسته‌بندی محصولات

برش لیزر گالوانیزه

عمل خوردگی و یا زنگ زدگی در سطح فولاد نیز اثر دارد. اکسیژن و سایر عناصر خورنده موجود در محیط در فولاد نفوذ کرده و حباب های ناشی از زنگ زدگی سریعاً رشد کرده و زمانی که این حباب ها می ترکند، آثار زنگ زدگی بر سطح فولاد کاملا آشکار می گردد و نیاز به ترمیم یا جایگزینی قسمت آسیب دیده (پوسته شده)می باشد. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری شود از پوشش گالوانیزه می توان استفاده کرد. که از یک سری لایه‌های آلیاژی روی-آهن در اندازه‌های مولکولی تشکیل شده، که به صورت متالورژیکی به سطح ورق می‌چسبند و مانع از پیشروی سریع فرایند خوردگی شده و منجر به محافظت فولاد در برابر خوردگی می‌شود.
ورق گالوانیزه از روکش روی با ضخامت ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرم بر مترمربع تشکیل شده که باعث جلوگیری از زنگ‌زدگی حتی در زمان شکستگی ورق می‌شود و در اصطلاح کوتینگ ورق با این کار بالاتر می‌رود. از ورق گالوانیزه در ساخت محصولاتی مانند کانال کولر، کابینت آشپزخانه، لوله‌های بخاری، شیروانی و… همچنین در صنایعی مانند صنایع کشاورزی، صنعت حمل و نقل، عمران و ساختمان، مصارف خانگی؛ به دلیل مقاومت در مقابل خوردگی و رطوبت استفاده می‌گردد. ورق گالوانیزه به دو صورت رول و ابعاد استاندارد با ضخامت‌های ۰.۱۸ تا ۰.۶ میل در بازار موجود می‌باشد. یکی از روش های برش گالوانیزه ، برش لیزر گالوانیزه است . این روش دقیق ترین و کم هزینه ترین نوع برش است.

گالری نمونه برش لیزر گالوانیزه

برش لیزری فلزات قطعه ماشین

فرایند برش لیزر گالوانیزه

برش ورق گالوانیزه به وسیله دستگاه برش لیزر فایبر قابل انجام است. دستگاه برش لیزر می‌تواند انواع ورق‌های فلزی را با ضخامت های مختلف برش بزند. برش لیزر گالوانیزه، به دلیل وجود فلز روی، در ترکیب این ورق‌ها، مورد خاصی از برش فلزی است و از آنجایی که این ورق‌ها در صنایع بسیاری کاربرد دارند، باید با دقت زیاد برش داده شوند. حداکثر ضخامت ورق‌های گالوانیزه که برش لیزر بروی آن‌ها به خوبی جواب می‌دهد، در حدود ۴ تا ۶ میلی‌متر است.
برش لیزر گالوانیزه به دلیل پوشش توسط روی که فلزی غیر از آهن می‌باشد چالشی را به وجود می‌آورد که ما در مجموعه الماس به کمک دستگاه‌های برش لیزر بیسترونیک(Bystronic) سوئیس و اپراتورهای حرفه‌ای توانایی و تجربه لازم برای برش ورق گالوانیزه را داریم و به راحتی قطعات مورد نیاز شما را بر روی متریال گالوانیزه تولید می‌کنیم.

جهت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید :

آدرس : بازار تهران ، خیابان پامنار ، رو به روی بانک ملت ، پلاک 173

شماره تماس : 09127753645 – 09127022973 – 33934368

واتس آپ : 09127022973 مجتبی ویسی

مزایای برش لیزر گالوانیزه

 

دقیق در برش لیزر

تعهد و مسئولیت برای پیش‌بردبا توجه به تکنولوژی کامپیوتری به کار رفته در سیستم کنترل دستگاه برش لیزر، برش قطعات با دقت ۲/۰ میلی‌متر انجام می‌شود.

 

اقتصادی بودن برش لیزر

خودکار بودن دستگاه برش لیزر، این امکان را ایجاد کرده که قطعات با کمترین هزینه کارگر و مواد مصرفی ارزان و قابل دسترس تولید شوند.

 

لبه برش ظریف با لیزر

بالاترین ظرافت و دقت کار و کاهش ناصافی، در نتیجه قطعات تمام شده بسیار تمیز با جزئیات کامل قطعه می‌باشد.

 

حرارت نقطه برش

لیزر به علت باریک بودن خط برش مجبور نیست هنگام برش قطعات مواد زیادی را بردارد (برعکس روش‌های برش حرارتی)، عمق مواد تاثیرپذیر با حرارت برش بسیار کم می‌باشد.

نکات مهم برش لیزر گالوانیزه

زاویه کونیک: به معنای تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.
تولید پلیسه: قطعا هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین‌کاری ثانویه کمتر می‌شود.
کرف(Kerf): کرف در واقع کوچک‌ترین شعاع قابل برش را مشخص می‌کند که وابسته به ضخامت ورق می‌باشد و بهتر است در طراحی لحاظ گردد. به عنوان مثال گوشه‌های بسیار تیز باید r ای حداقل معادل با کرف داشته باشد. همچنین حداقل سوراخ‌های قابل ایجاد در ورق‌های فلزی وابسته با ضخامت ورق است. بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد قابلیت برش کانتورهای پیچیده‌تر و دنده‌های ریز ضخیم، بیشتر می شود.
سرعت برش: بستگی زیادی به قابلیت‌های دستگاه و توان اشعه لیزر دارد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می‌آورد.
صافی سطح: یکی از مهم‌ترین پارامترها در برش صافی سطح و عدم اکسید شدن می‌باشد که با تلفیق تکنولوژی‌های مختلف و تنظیم صحیح و با دقت پارامترهای کنترلی همچون نوع گاز، فشار گاز، سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر ایجاد می‌شود.

قیمت برش لیزر گالوانیزه

برش لیزر فلزات دارای نکات فراوانی هست که هنگام برش باید در نظر داشته باشید. برخی از شرکت‌ها با دادن قیمت‌های پایین سعی در جلب نظر مشتری دارند در صورتی که بعدا هزینه‌های جانبی کار را نیز به آن اضافه کرده و صد البته قیمت برش لیزر شما افزایش می‌یابد. در محاسبه قیمت برش لیزر فلزات پارامترهای مهمی نظیر هندسه قطعات، ضخامت ورق، تیراژ یا تعداد قطعات، جنس قطعه و همینطور گاز مورد استفاده تاثیرگذار هستند. هرچه تیراژ قطعات بالاتر باشد قیمت خدمات برش لیزر برای آن پایین‌تر است. جنس قطعه نیز دومین عامل مهم تاثیرگذار در تعیین قیمت برش لیزر فلزات است.
در یک حالت کلی مطابق فرمول‌های زیر می‌توانید قیمت برش لیزر قطعات خود را محاسبه کنید.
قیمت پایه × ضخامت ورق (میلیمتر ) × محیط قطعه (میلیمتر)

آیا دستگاه برش لیزر می تواند ورقه ی گالوانیزه را بِبُرد؟

آیا دستگاه برش لیزر می تواند ورقه ی گالوانیزه را ببرد؟ برش فلز با دستگاه تبدیل به کاربرد اصلی ماشین های برش لیزر شده است. در فرآیند برش لیزر، یک پرتو متمرکز با چگالی قدرتمند تابیدن به مواد اولیه مان تابیده می شود. سپس هم زمان با عبور جریان هوای سریع هم محور پرتو، مواد مورد تابش به سرعت ذوب، تبخیر، قطع و یا به نقطه جوش می رسد. حال ماده گداخته شده تبدیل به چیزی می شود که می خواستیم.

ورقه گالوانیزه یکی از رایج ترین عناصر مورد استفاده در صنایع تولیدی می باشد. ورقه ی فلز گالوانیزه برای پیشگیری سطح فلز از خوردگی و کش آمدن استفاده می شود. سطح ورقه ی فلز مذکور با لایه ای از فلز زینک پوشیده شده است. این ماده خام به طور کلی در ساخت خانه و تاسیسات آن کاربرد دارد. برای مثال روکش کاری ها، دودکش های شهری، تاسیسات آشپزخانه و… حال آیا دستگاه برش لیزر برای کار با ورقه های گالوانیزه مناسب است؟

عموماً اکثر مواد اولیه اورگانیک و غیر اورگانیک به راحتی با دستگاه های برش لیزر بریده می شوند. ورقه های گالوانیزه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از مواد اولیه فلزی مختلفی در صنایع تولیدی استفاده می شود؛ فارغ از سختی شان. از مس و آلومینیوم گرفته تا ورقه های آلیاژی قابل برش با لیزر هستند.

 

برش ورقه ی گالوانیزه

برای کار روی ورقه های گالوانیزه، به افزودن گاز کمکی نیاز است. خلوص و فشار گاز الحاقی تاثیر مستقیم بر کیفیت برش دارد. خلوص گاز اکسیژن مورد استفاده در برش باید بالای % ۹۹.۶ باشد. هرچه خلوص اکسیژن مصرفی بالاتر باشد، کیفیت برش بهتر و لبه های برش خورده ورقه مطلوب تر است. و البته هرچه قدرت و کیفیت برش بالاتر برود، هزینه ها هم قاعدتاً بالاتر می روند. خلوص گاز نیتروژن الحاقی حین برش باید بیش از ۹۹.۵% باشد. بالا بودن خلوص نیتروژن الحاقی، ضامن عدم تغییر رنگ لبه های ورقه در فرآیند برش می باشد.

 

 

  • نسبت خلوص گاز های الحاقی چگونه است و کارایی آن ها چیست؟
  • خلوص اکسیژن الحاقی باید بالای ۶% و خلوص نیتروژن الحاقی بالای ۹۹.۵ باشد. اکسیژن برای کیفیت برش در لبه ها و نیتروژن برای عدم تغییر رنگ کاربرد دارد.

حکاکی لیزر آهن ، استیل ،گالوانیزه ، برنج ، فولاد ، و غیر فلزات

همچنین ما در گروه صنعتی الماس ، انواع خدمات حکاکی لیزری از قبیل انواع فلزات ، پلکسی ، ام دی اف ، چوب ، طلق ، پلاستیک و .. را با بهترین کیفیت و قیمت انجام میدهیم .

 

جهت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید :

آدرس : بازار تهران ، خیابان پامنار ، رو به روی بانک ملت ، پلاک 173

شماره تماس : 09127753645 – 09127022973 – 33934368

واتس آپ : 09127022973 مجتبی ویسی